Honvédelmi nap a Hajnóczyban

Május 31-én délelőtt jól sikerült honvédelmi napot tartottunk iskolánkban. Rendezvényünkön, elfogadva meghívásunkat, részt vettek Tiszaföldvár általános iskoláinak – Homoki Általános Iskola, Kossuth Lajos Általános Iskola, Papp Bertalan Ószőlői Általános Iskola – 6-7-es osztályai, tanáraik kíséretében. Közszolgálati osztályaink honvéd kadétjai Vass Zoltán intézményvezető és Nagy Endre tanár úr, honvéd kadét instruktorunk, a program kezdeményezője vezetésével a Magyar Honvédségtől kapott formaruhában fogadták a vendégeket. A köszöntő és a Hősök Napja alkalmából tartott megemlékezés után kadétjaink mellett látványos bemutatókat tartottak a Magyar Honvédség Kiss József 86. Szolnok Helikopterdandár katonái, akik egyrészt a mintaszerűen kiképzett járőrkutyák tudását prezentálták, másrészt lehetőséget biztosítottak a repülőgépszimulátor kipróbálására. Nagy Endre tanár úr ismertette a honvéd kadét program képzési rendszerét, bemutatta a formaruhát, s alaki gyakorlatokat vezényelt tanulóinknak. Testnevelőink, Tógyer Ferenc és Gáspár László tanár urak diákjainkkal a fizikális erőfejlesztés és a küzdősportok hangsúlyosságát demonstrálták. Örömünkre a feladatok végrehajtásába az általános iskolások közül többen is bekapcsolódtak.

Reméljük, sikerül hagyományt teremteni e rendezvénnyel a Hajnóczyban. Hálásan köszönjük mindenki megtisztelő részvételét, színvonalas közreműködését.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük